Pro těhotné

Těhotenství je krásné období v životě ženy. Jeho součástí je těhotenská péče u registrujícího gynekologa, která spočívá v kontrolách prováděných s frekvencí 4-6 týdnů. V určitých případech může být interval návštěv kratší.

Součástí těhotenské péče je vydání těhotenské průkazky do 14. týdne těhotenství, měření krevního tlaku, vyšetření moči, určení krevní skupiny a vyšetření na pohlavně přenosné choroby.

Zdravotní pojišťovny hradí provedení třech ultrazvukových vyšetření v průběhu těhotenství (do 14. týdne těhotenství ve 20. a 30. týdnu těhotenství).

Screeningová vyšetření na genetické vady plodu v prvním trimestru, spočívající v odběru krve a následném ultrazvukovém vyšetření, není hrazeno ze zdravotního pojištění. Stejně tak nejsou hrazeny ultrazvukové vyšetření podrobné morfologie plodu kolem 20. týdne těhotenství a zhodnocení odhadované hmotnosti plodu ve 36. týdnu těhotenství.

Od roku 2020 není doporučeno ani provádění kardiotokografických (natáčení srdeční frekvence plodu) záznamů plodu u těhotných před termínem porodu.

Objednat se:
Napsat email: Pokud máte dotaz, a upřednostňujete emailovou formu, napište nám. Jakmile to bude možné, odpovíme Vám.